Ogłoszenie dla rodziców 14 maja 2020r.

SZANOWNI PAŃSTWO,

BARDZO PROSIMY O WYDRUKOWANIE, WYPEŁNIENIE I ODESŁANIE

NA ADRES MAILOWY PRZEDSZKOLA

ANKIETY PRZYGOTOWANEJ PRZEZ

BIURO EDUKACJI M.ST. WARSZAWY

W TERMINIE DO 19 MAJA DO GODZ. 12.00

ANKIETA dla rodziców/opiekunów prawnych dotycząca deklaracji opieki przedszkolnej świadczonej przez przedszkole/szkołę podstawową od25 maja br.

…….……………………………………………………………………………….

Imię i nazwisko dziecka

1. Czy deklarują Państwo chęć skorzystania z opieki przedszkolnej dla swojego dziecka? (proszę zaznaczyć X w odpowiedniej kolumnie)

NIE

1. Jeżeli tak, to od kiedy?

Zaznaczyć

od 25 maja

od 1 czerwca

od 15 czerwca

od 22 do 30 czerwca

po odwołaniu przez rząd stanu epidemii w Polsce

Ze względu na ograniczania dotyczące liczby dzieci w grupie – do 12 dzieci, przy założeniu minimalnej powierzchni na dziecko 4 m2,ustalając kolejność przyjęć stosuje się następujące kryteria:

Kryteria pierwszeństwa

NIE

Oboje rodzice pracują – wykonują pracę na terenie jednostki organizacyjnej pracodawcy i nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu*

Przynajmniej jeden z pracujących rodziców wykonuje pracę:

1. w systemie ochrony zdrowia realizując zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

1. w służbach mundurowych realizując zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

1. handlu i przedsiębiorstwach produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

*kryterium stosuje się również do rodzica samotnie wychowującego dziecko

W przypadku większej liczby zgłoszonych dzieci niż liczba miejsc stosuje się dodatkowe kryteria:

Dodatkowe kryteria

NIE

Dziecko z rodziny wielodzietnej (troje i więcej dzieci
w wiekudo 18 r.ż.)

Dziecko posiadające niepełnosprawne rodzeństwo

Dziecko wychowywane przez niepełnosprawnego rodzica/opiekuna lub rodziców/opiekunów

W przypadku, gdy przedszkole nie będzie mogło przyjąć wszystkich chętnych dzieci, zostanie rodzicom/opiekunom prawnymwskazane inne przedszkole, które zapewni opiekę.

Czy przyjmą Państwo alternatywną placówkę?

NIE

W przypadku negatywnej odpowiedzi i przy jednoczesnym braku złagodzenia wytycznych  Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z COVID-19dot. m.in. liczebności grup przedszkolnych, dziecko może nie mieć zapewnionego miejsca w przedszkolu/szkole podstawowej organizującej oddziały przedszkolne.

Warszawa, dn. ………………………..2020 r.

……………………………………………….       …….……………………………………….

(podpis matki/opiekunki prawnej)              (podpis ojca/opiekuna prawnego)