Informacje dt. zerówek w roku szkolnym 2020/2021

DNI OTWARTE W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Drodzy Rodzice,

już wkrótce staniecie przed ważną decyzją dotyczącą dalszej edukacji Waszych sześcioletnich dzieci, które we wrześniu rozpoczną roczne przygotowanie przedszkolne.

We wszystkich szkołach podstawowych Dzielnicy Wola m.st. Warszawy od 1 września 2020 r. będą funkcjonowały oddziały przedszkolne. Zachęcamy Państwado zapoznania się z przygotowanąofertąprzez nasze szkoły dla „zerówkowiczów”.

Każda wolska szkoła zapewnia: całodzienną opiekę, sale z wyodrębnioną częścią dydaktyczną i rekreacyjną, pełne wyżywienie, place zabaw, sale sportowe, zajęcia specjalistyczne oraz komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku dla każdej grupy sześciolatków. W takich warunkach dzieci mają czas, by poprzez zabawę zaadaptować się w szkole i wdrożyć do nowych obowiązków.

Dni Otwarte w Szkołach Podstawowych”to okazja,aby przekonać się, jak naprawdę wygląda organizacja oddziałów przedszkolnychw wolskich szkołach podstawowych. Serdecznie  zapraszamy w dniach od 5 do 7 lutego 2020 r. w godz. od 8.00 do 13.00do odwiedzenia wybranych przez Państwaszkół wraz ze swoim dzieckiem.

Będziecie mogli Państwo:

1. zwiedzić sale, w których odbywają się zajęcia dla najmłodszych dzieci,
  2. uczestniczyć w zabawach i zajęciach dzieci z oddziałów przedszkolnych lub podopiecznych szkolnej świetlicy,
  3. porozmawiać z dziećmi, wychowawcami, dyrektorem szkoły,
  4. sprawdzić jadłospisy w stołówce szkolnej,
  5. poczuć atmosferę nauki i zabawy.

Do zobaczenia w wolskich szkołach podstawowych podczas „Dni Otwartych w Szkołach Podstawowych”!

W załączeniu:

1. szczegółowy harmonogram dodatkowych spotkań z rodzicami

Harmonogram spotkań w Szkołach Podstawowych

/plik do pobrania/

SPOTKANIA Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLACH

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice Dzieci 6 letnich

Tak jak w ubiegłych latach w Dzielnicy Wola zostaną zorganizowane dni otwarte w przedszkolach dla Rodziców sześciolatków. Mają one na celu ułatwić Państwu podjęcie decyzji, gdzie Wasze dziecko od 1 września 2020 r. realizować będzie roczne przygotowanie przedszkolne.

Poniżej publikujemy terminy spotkań w przedszkolach:

Harmonogram spotkań w przedszkolach

/plik do pobrania/

DYŻURY KONSULTACYJNE DLA RODZICÓW 6 LATKÓW

Specjaliści

Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych nr 1 w Warszawie, ul. Zawiszy 13

oraz

Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2 w Warszawie, ul. Księcia Janusza 45/47

zapraszają

rodziców dzieci sześcioletnich

z rejonu działania poradni

na porady i konsultacje dotyczące rozwoju dziecka sześcioletniego przed rozpoczęciem rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego

w soboty w godzinach 9.00 – 13.00

„Otwarte soboty” i dyżurujący specjaliści - Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 w Warszawie, ul. Zawiszy 13 (tel: 22631 08 23)

• 8 lutego 2020 r. - psycholog, pedagog, logopeda
  • 29 lutego 2020 r. - psycholog, pedagog, logopeda

„Otwarte soboty” i dyżurujący specjaliści – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Warszawie, ul. Księcia Janusza 45/47 (tel: 22836 70 88)

• 25 stycznia 2020 r.  - psycholog, pedagog, logopeda
  • 1 lutego 2020 r. -  psycholog, pedagog, logopeda

Naszą pomoc oferujemy bezpłatnie

WOLSKI BON EDUKACYJNYW „ZERÓWKACH” – 2020 r.

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, informatyki lub robotyki, wyjścia do kina, teatru lub muzeum, a także wyprawka składająca się z materiałów plastycznych i artykułów papierniczych - to tylko niektóre elementy składające się na bezpłatny bon edukacyjny dla wolskich „zerówek”.

Po raz kolejny Dzielnica Wola przygotowała specjalną ofertę edukacyjną dla dzieci, które od nowego roku szkolnego 2020/2021 rozpoczną naukę w tzw. „zerówkach”. - W celu wsparcia realizacji podstawy programowej, chcemy zapewnić sześciolatkom dodatkowe zajęcia edukacyjne, zdrowy posiłek, a także komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych. Staraniem Dzielnicy wszystkie te bonusy są całkowicie bezpłatne – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola.

Dodatkowa oferta dla wolskich „zerówek” obejmuje:

1. 2 razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego realizowane w ramach programu „Wolski poliglota”,
  2. 2 razy w tygodniu zajęcia rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej,
  3. 1 raz w tygodniu - „Informatyka dla smyka”,
  4. 1 raz w tygodniu zajęcia wspierające kreatywność dziecka, np. robotyka, szachy,
  5. 1 raz w semestrze, w ramach edukacji kulturalnej  wyjścia do kina, teatru lub muzeum,
  6. program „zdrowa kanapka” - w okresie zimowym,
  7. komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku szkolnego dla każdej grupy sześciolatków.

Warto podkreślić, że wolskie szkoły podstawowe są doskonale przygotowane na przyjęcie sześciolatków. Dysponują salami do edukacji przedszkolnej wyposażonymi w ergonomiczne meble, nowoczesne pomoce naukowe, kąciki zabaw, sale rekreacyjne i odpowiednio przygotowaną kadrę. Przy wszystkich szkołach funkcjonują certyfikowane place zabaw. Ponadto placówki te oferują dzieciom z oddziałów przedszkolnych całą swoją bogatą infrastrukturę. Szkoły są monitorowane.  Zajęcia trwają przez cały rok. – Rodzice teraz zastanawiają się czy ich dziecko powinno pozostać w przedszkolu, czy iść do szkolnej „zerówki”. Pragnę zapewnić, że oddział przedszkolny w szkole to najlepszy wybór i to na 9 lat - przekonuje  Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

O tym, jak obecnie funkcjonują oddziały przedszkolne, rodzice będą mogli się przekonać podczas Dni Otwartych w Szkołach Podstawowych – od 5 do 7 lutego 2020 r.